  • NTR50A2150DTRF
NTR50A2150DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50A2150DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50A2150DTRF
Datasheet:
NTR50A2150DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 215Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50A2150DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.05%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    215Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C