  • NTRH10B22R0DTRF
NTRH10B22R0DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH10B22R0DTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTRH10B22R0DTRF
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 22Ohm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTRH10B22R0DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C