  • NTRH12B9101CTRF
NTRH12B9101CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH12B9101CTRF
HK JDW NO:
10881-NTRH12B9101CTRF
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9100Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTRH12B9101CTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    9100Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C