  • NX1117CE19Z,115
NX1117CE19Z,115
advertisement
Manufacturer No:
NX1117CE19Z,115
HK JDW NO:
699-NX1117CE19Z,115
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
NX1117CE19Z,115
Description:
Fixed PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NX1117CE19Z,115
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.9V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    6mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 800mA
  • PSRR
    67dB (120Hz)