  • NX4108-18CZ1TR
NX4108-18CZ1TR
advertisement
Manufacturer No:
NX4108-18CZ1TR
HK JDW NO:
523-NX4108-18CZ1TR
Datasheet:
NX4108-18CZ1TR
Description:
5 Terminals 2.8V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 1MHz Tape & Reel (TR) SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 5498
Step5Bar-code shipping tag
NX4108-18CZ1TR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Discontinued
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Max Output Current
    1A
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.8V
  • Input Voltage-Nom
    3.5V
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Control Technique
    PULSE WIDTH MODULATION
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • Length
    2.9mm