  • OA109AP-22-1TBXC
OA109AP-22-1TBXC
advertisement
Manufacturer No:
OA109AP-22-1TBXC
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA109AP-22-1TBXC
Package:
Axial
Datasheet:
OA109AP-22-1TBXC
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC TERM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA109AP-22-1TBXC
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    14~149°F -10°C~65°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Series
    OA109XC
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    22.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    22W
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    22W
  • Current Rating
    110mA
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    131.0 CFM (3.67m3/min)
  • Noise
    47.0 dB
  • Static Pressure
    0.490 in H2O (122.1 Pa)
  • Height
    120mm
  • Thickness
    38mm