  • OA180APL-22-1WB
OA180APL-22-1WB
advertisement
Manufacturer No:
OA180APL-22-1WB
HK JDW NO:
594-OA180APL-22-1WB
Datasheet:
OA180APL-22-1WB
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA180APL-22-1WB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2010
  • Series
    OA180APL
  • Size / Dimension
    Square - 180mm Lx180mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    70.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    70W
  • Max Power Dissipation
    70W
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Air Flow
    405.0 CFM (11.34m3/min)
  • Noise
    60.0 dB
  • Voltage Range
    120V~260VAC
  • Static Pressure
    0.830 in H2O (206.7 Pa)
  • Height
    180mm