  • OA80AP-11-1WS
OA80AP-11-1WS
advertisement
Manufacturer No:
OA80AP-11-1WS
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA80AP-11-1WS
Package:
Axial
Datasheet:
OA80AP-11-1WS
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA80AP-11-1WS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2010
  • Series
    OA80
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    9.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    12W
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Max Power Dissipation
    9W
  • Current Rating
    120mA
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    30.0 CFM (0.840m3/min)
  • Noise
    36.0 dB
  • Voltage Range
    103V~126VAC
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)
  • Height
    80mm