  • OA80AP-11-2WB
OA80AP-11-2WB
advertisement
Manufacturer No:
OA80AP-11-2WB
HK JDW NO:
594-OA80AP-11-2WB
Datasheet:
OA80AP-11-2WB
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA80AP-11-2WB
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    9.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    9W
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Max Power Dissipation
    9W
  • Current Rating
    120mA
  • Frequency
    833MHz
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2400 RPM
  • Air Flow
    25.0 CFM (0.700m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Voltage Range
    103V~126VAC
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Height
    80mm
  • Thickness
    38mm