  • OA80AP-22-1WB
OA80AP-22-1WB
advertisement
Manufacturer No:
OA80AP-22-1WB
HK JDW NO:
594-OA80AP-22-1WB
Datasheet:
OA80AP-22-1WB
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA80AP-22-1WB
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Packaging
    Box
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    12W
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Depth
    38mm
  • Current Rating
    60mA
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    30.0 CFM (0.840m3/min)
  • Power Consumption
    12W
  • Noise
    36.0 dB
  • Voltage Range
    160V~260VAC
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)
  • Height
    80mm
  • Thickness
    38mm