  • OAR1R010FLF
OAR1R010FLF
advertisement
Manufacturer No:
OAR1R010FLF
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-OAR1R010FLF
Package:
Radial
Datasheet:
OAR1R010FLF
Description:
10mOhms, 1W, Metal Element,
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OAR1R010FLF
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OAR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.450Lx0.065W 11.43mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10mOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.12mm