  • OARSXPR0025FLF
OARSXPR0025FLF
advertisement
Manufacturer No:
OARSXPR0025FLF
HK JDW NO:
3719-OARSXPR0025FLF
Description:
Metal Alloy, Metal Film, 2.5mOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3921
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
OARSXPR0025FLF
  • Height
    4.57mm
  • Length
    12mm
  • Width
    6.35mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    240 ppm/°C
  • Resistance
    2.5mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Metal Alloy, Metal Film
  • Power Rating
    5W
  • Depth
    6.35mm