  • OD1232-48HS02A
OD1232-48HS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD1232-48HS02A
HK JDW NO:
594-OD1232-48HS02A
Datasheet:
OD1232-48HS02A
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1232-48HS02A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2009
  • Series
    OD1232
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Current Rating
    180mA
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3750 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    120.0 CFM (3.36m3/min)
  • Noise
    51.0 dB
  • Voltage Range
    24V~55.2VDC
  • Static Pressure
    0.420 in H2O (104.6 Pa)