  • OD1232-48MSS01A
OD1232-48MSS01A
advertisement
Manufacturer No:
OD1232-48MSS01A
HK JDW NO:
594-OD1232-48MSS01A
Datasheet:
OD1232-48MSS01A
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1232-48MSS01A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2009
  • Series
    OD1232
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Current Rating
    150mA
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Sealed Sleeve
  • Air Flow
    107.0 CFM (3.00m3/min)
  • Noise
    48.0 dB
  • Voltage Range
    24V~55.2VDC
  • Static Pressure
    0.330 in H2O (82.2 Pa)