  • OD1238-24HBXC10A
OD1238-24HBXC10A
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-24HBXC10A
HK JDW NO:
594-OD1238-24HBXC10A
Datasheet:
OD1238-24HBXC10A
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-24HBXC10A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238 XC
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.980A
  • Max Power Dissipation
    19W
  • Current Rating
    980mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    4300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    200.0 CFM (5.60m3/min)
  • Noise
    61.0 dB
  • Static Pressure
    0.640 in H2O (159.4 Pa)