  • OD1238-48HHBXC02A
OD1238-48HHBXC02A
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-48HHBXC02A
HK JDW NO:
594-OD1238-48HHBXC02A
Datasheet:
OD1238-48HHBXC02A
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-48HHBXC02A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238 XC
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.680A
  • Max Power Dissipation
    32W
  • Current Rating
    680mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    4700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    220.0 CFM (6.16m3/min)
  • Noise
    63.0 dB
  • Static Pressure
    0.750 in H2O (186.8 Pa)