  • OD1238AP-48LTB
OD1238AP-48LTB
advertisement
Manufacturer No:
OD1238AP-48LTB
HK JDW NO:
594-OD1238AP-48LTB
Datasheet:
OD1238AP-48LTB
Description:
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 48VDC
Step5Bar-code shipping tag
OD1238AP-48LTB
  • Static Pressure
    0.250 in H2O (62.3 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD1238AP
  • Size / Dimension
    Square - 119.5mm Lx119.5mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    3.4W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C