  • OD127-12LB01A
OD127-12LB01A
advertisement
Manufacturer No:
OD127-12LB01A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD127-12LB01A
Package:
Axial
Datasheet:
OD127-12LB01A
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD127-12LB01A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD127
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Voltage Range
    8V~14VDC