  • OD127-48MB10A
OD127-48MB10A
advertisement
Manufacturer No:
OD127-48MB10A
HK JDW NO:
594-OD127-48MB10A
Datasheet:
OD127-48MB10A
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD127-48MB10A
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    167°C
  • Min Operating Temperature
    -4°C
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Current Rating
    230mA
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    2950 RPM
    Tubeaxial
  • Air Flow
    161.0 CFM (4.51m3/min)
  • Noise
    53.0 dB
  • Voltage Range
    22V~55VDC
  • Static Pressure
    0.350 in H2O (87.2 Pa)
  • Width
    38.50mm