  • OD172SAP-24LBIP68
OD172SAP-24LBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD172SAP-24LBIP68
HK JDW NO:
594-OD172SAP-24LBIP68
Package:
Datasheet:
OD172SAP-24LBIP68
Description:
24VDC 172X150X51MM IP68
Step5Bar-code shipping tag
OD172SAP-24LBIP68
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    90000 Hrs @ 35°C
  • RPM
    1600 RPM
  • Air Flow
    125.0 CFM (3.50m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Static Pressure
    0.350 in H2O (87.2 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    1.8lb 800.0g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD172SAP
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    5W