  • OD2-N120W60I0
OD2-N120W60I0
advertisement
Manufacturer No:
OD2-N120W60I0
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-OD2-N120W60I0
Description:
SEN DISP 120MM +/- 60MM NPN
Step5Bar-code shipping tag
OD2-N120W60I0
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    OD Value
  • Type
    2D Laser Displacement Sensor
  • Voltage - Supply
    12V~24VDC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Connector
  • Installation Distance
    60.0mm ~ 180.0mm