  • OD2-N85W20U2
OD2-N85W20U2
advertisement
Manufacturer No:
OD2-N85W20U2
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-OD2-N85W20U2
Package:
Datasheet:
Description:
SEN DISP 85MM +/-20MM NPN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD2-N85W20U2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    OD Value
  • Part Status
    Active
  • Type
    2D Laser Displacement Sensor
  • Voltage - Supply
    12V~24VDC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Installation Distance
    65.0mm ~ 105.0mm