  • OD4010-24HS02A
OD4010-24HS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD4010-24HS02A
HK JDW NO:
594-OD4010-24HS02A
Datasheet:
OD4010-24HS02A
Description:
FAN AXIAL 40X10.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD4010-24HS02A
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Current Rating
    60mA
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    6000 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    7.0 CFM (0.196m3/min)
  • Noise
    25.0 dB
  • Voltage Range
    10V~27VDC
  • Static Pressure
    0.100 in H2O (24.9 Pa)