  • OD6020-12LS02A
OD6020-12LS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD6020-12LS02A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD6020-12LS02A
Package:
Axial
Datasheet:
OD6020-12LS02A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD6020-12LS02A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD6020
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Width
    20.00mm