  • OD6025-12MBIP68
OD6025-12MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD6025-12MBIP68
HK JDW NO:
594-OD6025-12MBIP68
Package:
Datasheet:
OD6025-12MBIP68
Description:
12VDC 60X60X25MM IP68
Step5Bar-code shipping tag
OD6025-12MBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.141lb 63.96g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD6025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    17.0 CFM (0.476m3/min)
  • Noise
    25.0 dB
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)