  • OD6025-12MS02A
OD6025-12MS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD6025-12MS02A
HK JDW NO:
594-OD6025-12MS02A
Package:
Axial
Datasheet:
OD6025-12MS02A
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD6025-12MS02A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD6025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Width
    25.00mm