  • OD8025-24HS01A
OD8025-24HS01A
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-24HS01A
HK JDW NO:
594-OD8025-24HS01A
Package:
Axial
Datasheet:
OD8025-24HS01A
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-24HS01A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1.44W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    3100 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    35.0 dB
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)