  • OD8032-48LB01A
OD8032-48LB01A
advertisement
Manufacturer No:
OD8032-48LB01A
HK JDW NO:
594-OD8032-48LB01A
Package:
Axial
Datasheet:
OD8032-48LB01A
Description:
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8032-48LB01A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD8032
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Current Rating
    80mA
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    31.0 dB
  • Voltage Range
    24V~56VDC
  • Static Pressure
    0.200 in H2O (49.8 Pa)
  • Height
    80.5mm