  • OD8038-24MBIP68
OD8038-24MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD8038-24MBIP68
HK JDW NO:
594-OD8038-24MBIP68
Package:
Datasheet:
OD8038-24MBIP68
Description:
24VDC 80X80X38MM IP68
Step5Bar-code shipping tag
OD8038-24MBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.461lb 209.11g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD8038
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    6W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.250A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4200 RPM
  • Air Flow
    58.1 CFM (1.63m3/min)
  • Noise
    45.0 dB
  • Static Pressure
    0.410 in H2O (102.1 Pa)