  • OD9220-12HS
OD9220-12HS
advertisement
Manufacturer No:
OD9220-12HS
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD9220-12HS
Package:
Axial
Datasheet:
OD9220-12HS
Description:
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD9220-12HS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Plastic
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD9220
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    290mW
  • Current Rating (Amps)
    0.250A
  • Current Rating
    250mA
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    2700 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    32.0 CFM (0.896m3/min)
  • Noise
    33.0 dB
  • Voltage Range
    8V~16VDC
  • Static Pressure
    0.130 in H2O (32.4 Pa)
  • Height
    92mm