  • OD9225-24HB
OD9225-24HB
advertisement
Manufacturer No:
OD9225-24HB
HK JDW NO:
594-OD9225-24HB
Datasheet:
OD9225-24HB
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD9225-24HB
  • Noise
    35.0 dB
  • Voltage Range
    12V~28VDC
  • Static Pressure
    0.130 in H2O (32.4 Pa)
  • Height
    92.5mm
  • Thickness
    25.4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    OD9225
  • Size / Dimension
    Square - 92.5mm Lx92.5mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Power Rating
    180mW
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Depth
    25mm
  • Current Rating
    150mA
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2900 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    53.0 CFM (1.48m3/min)
  • Power Consumption
    3.6W