  • ODB13391-24HB10A
ODB13391-24HB10A
advertisement
Manufacturer No:
ODB13391-24HB10A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-ODB13391-24HB10A
Package:
Datasheet:
ODB13391-24HB10A
Description:
FAN IMP MTRZD 133.5X91MM 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ODB13391-24HB10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    1.543lb 700.0g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    14~149°F -10°C~65°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    Round - 133.5mm Dia
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    63.6W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.65A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4600 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    257.0 CFM (7.20m3/min)
  • Noise
    68.0 dB
  • Voltage Range
    16V~28VDC
  • Static Pressure
    1.900 in H2O (473.3 Pa)