  • ODB250110-48HB10A
ODB250110-48HB10A
advertisement
Manufacturer No:
ODB250110-48HB10A
HK JDW NO:
594-ODB250110-48HB10A
Package:
Datasheet:
ODB250110-48HB10A
Description:
FAN IMP MTRZD 250X106.5MM 48VDC
Step5Bar-code shipping tag
ODB250110-48HB10A
  • Operating Temperature
    14~149°F -10°C~65°C
  • Size / Dimension
    Round - 250mm Dia
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    130W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2600 RPM
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    790.0 CFM (22.12m3/min)
  • Noise
    78.0 dB
  • Voltage Range
    36V~56VDC
  • Static Pressure
    2.220 in H2O (553.0 Pa)