  • ODB5115-12LB
ODB5115-12LB
advertisement
Manufacturer No:
ODB5115-12LB
HK JDW NO:
594-ODB5115-12LB
Package:
Datasheet:
ODB5115-12LB
Description:
FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
ODB5115-12LB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Weight
    0.059lb 26.76g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    ODB5115
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 51.11mm Lx47.76mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.045A
  • Max Power Dissipation
    840mW
  • Current Rating
    45mA
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3500 RPM
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    2.4 CFM (0.067m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Voltage Range
    7V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.200 in H2O (49.8 Pa)
  • Height
    47.76mm