  • OSTRAHS40002900
OSTRAHS40002900
advertisement
Manufacturer No:
OSTRAHS40002900
Manufacturer:
ON Shore Technology
HK JDW NO:
602-OSTRAHS40002900
Description:
2 POS SMT TYPE 4MM LED CONN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OSTRAHS40002900
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OSTRAHS
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Poke-In Wire
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated
    500V
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Pitch
    0.157 4.00mm