  • P0603E2491BN
P0603E2491BN
advertisement
Manufacturer No:
P0603E2491BN
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-P0603E2491BN
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 2.49kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
P0603E2491BN
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    125mW
    Not
  • Height
    500μm
  • Length
    1.52mm