  • P082N-061F2BCR100K
P082N-061F2BCR100K
advertisement
Manufacturer No:
P082N-061F2BCR100K
HK JDW NO:
860-P082N-061F2BCR100K
Package:
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P082N-061F2BCR100K
    Conductive Plastic
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.025W 1/40W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Bushing Thread
    M6 x 0.75
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.187 (4.75mm)
  • Number of Gangs
    2
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm