  • P110KV1-0F25AR10K
P110KV1-0F25AR10K
advertisement
Manufacturer No:
P110KV1-0F25AR10K
HK JDW NO:
860-P110KV1-0F25AR10K
Package:
Datasheet:
P110KV1-0F25AR10K
Step5Bar-code shipping tag
P110KV1-0F25AR10K
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
    Flatted
  • Bushing Thread
    M9 x 0.75
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.984 25.00mm