  • P1170.222NLT
P1170.222NLT
advertisement
Manufacturer No:
P1170.222NLT
HK JDW NO:
664-P1170.222NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
P1170.222NLT
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH/2.2uH 30% 100KHz 9.6A 5.7mOhm DCR T/R
Step5Bar-code shipping tag
P1170.222NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.482Lx0.482W 12.24mmx12.24mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Depth
    12.24mm
  • Current Rating
    9.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.7mOhm Max
  • Current
    6.4A
  • Max DC Current
    9.6A
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    9.7A
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Current
    9.6A
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm