  • P1206H39R2FB
P1206H39R2FB
advertisement
Manufacturer No:
P1206H39R2FB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-P1206H39R2FB
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 39.2Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
P1206H39R2FB
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    39.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    3.06mm