  • P16NM102MAB15
P16NM102MAB15
advertisement
Manufacturer No:
P16NM102MAB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P16NM102MAB15
Quantity:
In Stock : 43
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P16NM102MAB15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Hole Diameter
    10 mm
  • Published
    2014
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    10 mm
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    16mm
  • Height
    24mm