  • P1812-563K
P1812-563K
advertisement
Manufacturer No:
P1812-563K
HK JDW NO:
79-P1812-563K
Package:
1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
P1812-563K
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    P1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    240mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.268Ohm Max
  • Max DC Current
    240mA
  • Current - Saturation
    336mA
  • Special Feature
    REFERENCE STANDARD: MIL-PRF-27/368
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm