  • P260T-D1BF4CB4K7
P260T-D1BF4CB4K7
advertisement
Manufacturer No:
P260T-D1BF4CB4K7
HK JDW NO:
860-P260T-D1BF4CB4K7
Package:
Datasheet:
P260T-D1BF4CB4K7
Step5Bar-code shipping tag
P260T-D1BF4CB4K7
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Actuator Length
    0.945 24.00mm