  • P3519R-154K
P3519R-154K
advertisement
Manufacturer No:
P3519R-154K
HK JDW NO:
79-P3519R-154K
Step5Bar-code shipping tag
P3519R-154K
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.66Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    350mA
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm