  • P4KE15CA R0G
P4KE15CA R0G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE15CA R0G
HK JDW NO:
799-P4KE15CA R0G
Datasheet:
P4KE15CA R0G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE15CA R0G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P4KE
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12.8V
  • Breakdown Voltage
    15V