  • P4KE51CA R0G
P4KE51CA R0G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE51CA R0G
HK JDW NO:
799-P4KE51CA R0G
Datasheet:
P4KE51CA R0G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE51CA R0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    48.5V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    70.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43.6V
  • Breakdown Voltage
    51V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    43.6V