  • P4SMA150CA BK
P4SMA150CA BK
advertisement
Manufacturer No:
P4SMA150CA BK
HK JDW NO:
154-P4SMA150CA BK
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
P4SMA150CA BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P4SMA150CA BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V