  • P6KE150C-B
P6KE150C-B
advertisement
Manufacturer No:
P6KE150C-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-P6KE150C-B
Datasheet:
P6KE150C-B
Step5Bar-code shipping tag
P6KE150C-B
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P6KE
  • Published
    2014
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    135.45V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    217.35V
  • Reverse Standoff Voltage
    128V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Breakdown Voltage
    150V