  • P6SMB170CA TR13 PBFREE
P6SMB170CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
P6SMB170CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-P6SMB170CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
Quantity:
In Stock : 6301
Step5Bar-code shipping tag
P6SMB170CA TR13 PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    161.5V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    234V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    145V
  • Breakdown Voltage
    170V