  • PA2607.271NLT
PA2607.271NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA2607.271NLT
HK JDW NO:
664-PA2607.271NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 10559
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA2607.271NLT
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA2607NL
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.301W 10.31mmx7.65mm
  • Tolerance
    ±15%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    1
  • Depth
    7.9mm
  • Current Rating
    31A
  • Inductance
    270nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.29mOhm
  • Max DC Current
    31A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    37A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 7% TOLERANCE
  • Height
    7.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.287 7.30mm